1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Lilie: Letní cibulovina roku

Lilie: Letní cibulovina roku

Okouzlující lilie na zahradě vytvoří ohňostroj barev. Na zahradě? Ano, na zahradě! Mnoho lidí zná lilie jako řezané květiny, ale neví, že jiskru mohou přidat i zahradě. Proto byla lilie zvolena letní cibulovinou roku 2018.

Symbolika

Lilie jsou doma na celé severní polokouli. Vzhledem k tomu, že je obklopuje mnoho symboliky, jsou už tisíce let považovány za významnou květinu. Lilie symbolizuje ženskost, lásku, čistotu a vnímání pomíjivosti. Lilie ale mají i úžasnou historii. V roce 1150 použil francouzský král Ludvík vyobrazení lilie na svém erbu jako symbol svého jména (Louis nebo Loys) a moci. Lilie je také vyobrazena jako ústřední bod na mnoha historických malbách.

Letní květiny

Lilie jsou skutečné letní květiny. Jejich nádherné květy září na zahrádce od začátku června až do září. Je to proto, že během té doby postupně kvetou různé odrůdy. Pokud se na své zahrádce chcete kochat pohledem na lilie celé léto, zde jsou jejich období kvetení:

212994.jpg  216595.jpg

Sázení cibulek lilií

Možná jste se do této nádherné letní cibuloviny roku zamilovali a chcete si ji zasadit na zahrádku. Pokud je to tak, postupujte podle těchto pěti kroků.

  1. Zvolte si pro lilie pěkné místo. Mají rády hodně slunce, proto vyberte místo, které je zalité sluncem mnoho hodin denně.
  2. Vykopejte jamku hlubokou 10 až 15 cm. Cibulky lilií je lepší zasadit hlouběji, protože se jim tak lépe daří a mají potřebný chlad. Podporuje to také rozvoj pevného stonku.
  3. Zkypřete půdu ve spodní části jamek a dejte do nich cibulky lilií. Mezi cibulkami nechávejte rozestup 15 cm, aby květiny později měly dostatek slunečního světla.
  4. Jamky s cibulkami zakryjte půdou.
  5. Hned cibulky lilií mírně zalijte. Tím zajistíte, aby jejich kořeny začaly růst rychleji.

Zajímavá fakta

Cibulky lilií zasaďte co nejdříve po jejich zakoupení. Čím dříve to uděláte, tím lépe porostou a tím nádherněji rozkvetou.

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky