1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Kdy byste měli sázet kvetoucí cibuloviny?

Kdy byste měli sázet kvetoucí cibuloviny?

Litujete pokaždé, když se začne probouzet jaro, že jste nezasadili kvetoucí cibuloviny? Tak teď je na čase to změnit! Letos je zasadit nezapomeňte. Zasaďte je už teď a vychutnejte si první jarní barvy na své vlastní zahrádce.

Období sázení

OK, letos vám to konečně vyjde. Tak to toho! Ale kdy přesně byste měli kvetoucí cibuloviny sázet? Žádný strach: ještě než se pustíte do sázecího šílenství, měli byste vědět, že tyto zahradní drahokamy můžete sázet od září až do konce prosince. Jen je do půdy zasaďte ještě předtím, než půda zamrzne. Naštěstí je období vhodné k sázení kvetoucích cibulovin dost dlouhé.

221621_aangepast.jpg  221640_aangepast.jpg  

Výběr

Ve chvíli, kdy máte kvetoucí cibuloviny na svém seznamu úkolů, je na čase vybrat si z ohromného množství dostupných odrůd. Nejznámější a nejoblíbenější jsou tulipány (Tulipa). Dalšími favority do zahrady jsou narcisy (Narcissus), hyacinty (Hyacinthus) a krokusy (Crocus). Znáte ale také sněženky (Galanthus), řebčík královský (Fritillaria imperialis) a ladoničky (Chionodoxa)? Kompletní sortiment si můžete prohlédnout na bulb.com.

Stačí je zasadit!

Teď už své kvetoucí cibulky máte a víte, kam je chcete zasadit. Ale jak na to? Naštěstí to není těžké. Stačí vám jen pět kroků.

225439_aangepast.jpg  225622_aangepast.jpg

1. krok

Vykopejte jednu jamku pro skupinu kvetoucích cibulovin nebo vytvořte samostatné jamky pro zasazení několika jednotlivých cibulek. Velikost cibulky určuje hloubku zasazení. Velké cibulky (o průměru 5 cm nebo větší) je nutné sázet 15 cm hluboko, malé cibulky (2,5–5 cm) 7 až 10 cm hluboko.

2. Krok 

Odstraňte plevel a malé kameny a pak do půdy zapracujte trochu zahradního humusu, čímž vylepšíte odtok vody.

3. krok

Vložte cibulky jemně do půdy hrotem směřujícím nahoru. Dávejte pozor, abyste na květinovou cibulku nezatlačili příliš silně, protože by mohlo dojít k jejímu poškození. Velké květinové cibule je vhodné sázet asi 7 až 20 cm od sebe, malé cibulky 3 až 7 cm.

4. krok

Zakryjte cibulky půdou vykopanou z jamky.

5. krok

Pokud je zem suchá, cibulky mírně zalijte.

226412_aangepast.jpg  226422_aangepast.jpg

226426_aangepast.jpg  226431_aangepast.jpg

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky