1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Sasanka: malá květinka, která udělá velký dojem

Sasanka: malá květinka, která udělá velký dojem

Znáte sasanky? Záplava veselých květů sasanek je okouzlující dar, který nám příroda dává na začátku každého jara. Malá květinka, která udělá velký dojem!

Tři sasanky

Sasanky mají mnoho odrůd a tři z nich na vaší zahradě nesmí chybět. Mezi ně patří sasanka rozkošná (Anemone blanda), sasanka hajní (Anemone nemorosa) a sasanka pryskyřníkovitá (Anemone ranunculoides). Jejich jiskřivé sedmikráskovité květy, které mají jen 4–5 cm, vypadají, jako by se usmívaly. Díky svým bílým, růžovým, modrým a žlutým květům jsou ideální jako půdopokryvné rostliny. Brzy zjara zkuste v lese najít velké plochy jedné barvy. Pokud nějakou takovou plochu najdete, je dost dobře možné, že právě tam uvidíte sasanky ve svém přirozeném prostředí.

222478_aangepast.jpg  222477_aangepast.jpg 

Květinový koberec

Chtěli byste si užívat sasanky i na své vlastní zahrádce? No to není vůbec špatný nápad! Sasanky jsou k sázení na zahrádku ideální. Pokud je zasadíte teď, můžete si je užívat nadlouho: od počátku března až po pozdního dubna. Přichystejte sami sobě překvapení a sázejte je po malých skupinkách. Odměnou vám bude nádherný květinový koberec na záhonu. A věděli jste, že tyhle veselé malé kvítky mohou i naturalizovat? To znamená, že budou kvést každý rok a navíc jich bude přibývat, takže váš květinový koberec bude rok od roku větší. Na tak drobné květinky to vůbec není špatné.

222474_aangepast.jpg  222443_aangepast.jpg

Zajímavá fakta o sasankách

220026_aangepast.jpg

218253_aangepast.jpg

212141_aangepast.jpg

212140_aangepast.jpg

212137_aangepast.jpg

44744_aangepast.jpg

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky