1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Smíchejte kvetoucí cibulky již nyní pro další barevné jaro

Smíchejte kvetoucí cibulky již nyní pro další barevné jaro

Teď se to zdá ještě daleko, ale představte si svou jarní zahrádku nebo balkón... Jak by to vypadalo bez kvetoucích cibulovin, že? A právě nyní je ten správný čas na výsadbu! Když navíc ty cibulky smícháte, přidáte k nádheře ještě krásu. Tak proč nedát prostor kreativitě? Na jaře se vám dostane bohaté odměny ve formě jedinečné kombinace květin, která bude pro vás ta pravá.

Vyberte si své barvy

Když připravujete směs kvetoucích cibulovin, nemusíte se bát experimentů, třeba s barvami. Máte rádi teplé barvy? Pak sáhněte po cibulkách ohnivě oranžových, červených a žlutých květin. A pokud se dramatických barevných kombinací nemůžete nabažit, zvolte kontrastní barvy, například žlutou a modrou nebo fialovou a oranžovou. Pokud na druhou stranu chcete docílit spíše harmonického a uklidňujícího vzhledu, pak pro vás to pravé budou spíše pastelové barvy. Nebo můžete použít jen jednu barvu v různých odstínech – například světle růžovou až tmavě červenou. Záleží jen na vašem stylu. 

225633_aangepast.jpg  225458_aangepast.jpg

Oživení

Při vytváření směsi vezměte dále v úvahu tvar a výšku květin. Jsou jen pár centimetrů vysoké? Zvolte si kombinaci s cibulovinami jako je kosatec síťkovaný (Iris reticulata), dymnivka plná (Corydalis solida), krokus Tomasiniho (Crocus tommassinianus) a modřenec (Muscari). Možná byste si chtěli i trochu zaexperimentovat s různými výškami. Pokud ano, zkuste třeba česnek obrovský (Allium giganteum), který se bude tyčit nad tulipány (Tulipa). Nebo zkombinujte řebčík královský (Fritillaria imperialis) s tulipány, klidně v jedné barvě, protože rozličné tvary jejich květů je od sebe výrazně odliší. Můžete také vytvořit takovou směs, která pokvete v různé doby. Pak si budete květy moci užívat po celé jaro. 

225535_aangepast.jpg

Promíchejte, rozházejte a sázejte

Aby výsledný efekt působil přirozeně, promíchejte různé cibulky v kbelíku nebo jiné nádobě. Pak cibulky naberte, rozmáchněte se a rozházejte je kolem. Zasaďte je tam, kam každá z nich dopadla. Na obalu se dozvíte, jak hluboko byste měli různé druhy cibulek sázet. Obecně platí, že cibulka by se měla sázet do hloubky trojnásobku své výšky. Například 3 centimetry vysoká cibulka by se měla sázet 9 centimetrů hluboko. Cibulky sázejte „nosem“ (špičkou) nahoru (u malých cibulek to ale není tak důležité). Zkrátka je teď promíchejte a na jaře si je pořádně užijte!

225422_(1) aangepast.jpg

Rady

  1. Směs cibulek namíchaná „na míru“ je krásný dárek, obdarovaný si na vás na jaře určitě se vděkem vzpomene. 
  2. A věděli jste, že si můžete koupit již hotové směsi? 
  3. Kombinace kvetoucích cibulovin vypadají nádherně také v truhlících. 

225429_aangepast.jpg  225462_aangepast.jpg

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky