1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Letní cibuloviny, které oživí vaši zahrádku

Letní cibuloviny, které oživí vaši zahrádku

Včely a motýli dodají vaší zelené oáze na životě a na kráse. Navíc tento podivuhodný hmyz podporuje biodiverzitu. Pokud chcete, aby včely a motýli zavítali i na vaši zahradu, budete ji muset naplnit květy. A ideální volba? Letní cibuloviny!

Pyl a nektar

Vychutnávání si oslnivých barev motýlích křídel a naslouchání nebeskému bzukotu včel: to si můžete představit, že jste někde daleko v lesích. Ve skutečnosti však včely a motýli tvrdě pracují a hledají další květiny s pylem a nektarem. Mnoho těchto rostlin však mizí, neboť ustupují rostoucím městům. Když naplníte svou zahradu nebo balkon spoustou květin, budete si moci užívat bzučení a třepotání hmyzu a zároveň jim dávat výživu, kterou potřebují.

29854_aangepast.jpg 202285_aangepast.jpg

Třepotající se motýli

Jak můžete nalákat motýly na svou zahradu? Není to tak těžké. Pro začátek: motýli potřebují teplo ze sluníčka, aby si prohřáli tělíčka a křídla. Dále potřebují květiny, které produkují sirupovitý nektar, který pak mohou vysávat svým dlouhým sosákem. Tento nektar obsahuje nejen cukr, ale i malé množství bílkovin a vitaminů, které potřebují obzvlášť samičky k produkci vajíček. Když budete mít na své zahradě mnoho květů s vysokým obsahem nektaru, budete jí mít plnou motýlů dřív, než se nadějete.

202285_aangepast.jpg 210442_aangepast.jpg  

Bzučící včely

Včely jsou pro biologickou rozmanitost nezbytné. Věděli jste, že hmyz opyluje více než 75 % našich potravinářských plodin? Včely medonosné, samotářské včely rodu zednice a čmeláci jsou hlavní opylovači, kteří potřebují dobré zdroje pylu a nektaru. Tak proč čekat? Přidejte na svou zahradu nebo na balkon letní cibuloviny a nakrmte včely. Nejvíce pylu a nektaru produkují montbrécie, jiřiny, šuškardy (Liatris) a mečíky. Zasaďte je a brzy přilákáte včely i motýly.

223423_aangepast.jpg

212941_aangepast.jpg

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky