1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Nezapomeňte, kvetoucí cibuloviny skvěle doplňují vaši zahrádku

Nezapomeňte, kvetoucí cibuloviny skvěle doplňují vaši zahrádku

S cibulovinami si budete svou zahrádku užívat ještě déle. Kvetou již brzy zjara, takže vaše zahrádka může svítit krásnými květy už od ledna. Stále ještě máte čas cibulky zasázet, než půda zmrzne. Zimní chlad je přesně to, co cibulky potřebují, aby z nich vyrostly nádherné květiny.

Užijte si je déle

Kvetoucí cibuloviny jsou známé pro své jiskrné a bohaté květy. A navíc jsou k dostání v tolika zářivých barvách. Není divu, že jejich přítomnost na zahrádce je taková radost. A zatímco zbytek zahrady ještě spí, ony už působí svým kouzlem. Když zasázíte cibuloviny, vaše zahrádka může začít kvést už v lednu, takže na jarní náladu nebudete muset moc dlouho čekat. Abyste věděli, kdy které jarní cibuloviny kvetou, připravili jsme pro vás přehled doby květu různých druhů.

225522_(1) aangepast.jpg  243066_aangepast.jpg  

 

Další výhoda

Kvetoucí cibuloviny pro vás mají ještě jednu výhodu – snadno je přidáte k již zasázeným rostlinám. Můžete je jednoduše přidat mezi ostatní květiny nebo třeba i na trávník. A co ta prázdná místa pod stromy a keři? Hezky se také vyjímají mezi trvalkami. Když je zasázíte ve skupinkách, vytvoříte tím zářivý barevný efekt. Pokud máte radši přirozený dojem, zasázejte cibulky jednotlivě na několik různých míst.

243155_aangepast.jpg  243349_aangepast.jpg

Sázení

Sázení kvetoucích cibulovin je opravdová zábava. A navíc vám to dá dobrý důvod být venku a užívat si podzim na zahradě. A na jaře se vám dostane krásných překvapení, když ze studené země vyrostou první malé výhonky. Proces, kterým se cibulky zasazené pod zemí mění do nádherných květin, je vždy úžasná podívaná. Popis sázení kvetoucích cibulovin ve třech krocích najdete zde.

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky