1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Dekorační jiřina je letní cibulovinou roku

Dekorační jiřina je letní cibulovinou roku

Dekorační jiřina byla vyhlášena letní cibulovinou roku. Objevte tuto vděčnou letní cibulovinu a zasaďte si ji letos na jaře na svou zahrádku. Odměnou vám v létě budou svěží a výrazné květy.

Květy jako paprsky

Jiřiny se dělí do dvanácti skupin. Jednou z nich je i dekorační jiřina. Tato velká a oblíbená květina je k dostání v nápadných zářivých barvách. Květy této letní cibuloviny roku se nesou na štíhlých stoncích s oválnými lístky. Jednotlivé květy připomínají paprsky slunce: široké a rovné okvětní lístky, které jsou stočené nebo mírně zašpičatělé na koncích, někdy dokonce i lehce roztřepené. Svůdné okvětní lístky jsou poskládány na sobě jako tašky na střeše.

Nádherné

Dekorační jiřiny jsou vděčné a praktické letní cibuloviny. Skvěle se hodí na každou zahradu a dobře se jim daří na slunných místech. K dostání jsou krátké (50–⁠75 cm), střední (cca 1 metr) i vysoké (120–⁠150 cm) odrůdy. Po zasazení stačí trochu trpělivosti a můžete se těšit na ohromující explozi barev. Tyto rostliny jsou neuvěřitelně odolné a vytváří ohromné množství velkých květů. Objevte tuto vděčnou letní cibulovinu a zasaďte si ji letos na jaře na svou zahrádku. Odměnou vám v létě budou svěží a výrazné květy.

Řezané květiny

Čím lépe se o tuto letní cibulovinu roku budete starat, tím lepší odměny se vám dostane v podobě rychlého růstu a hojnosti květů. Věděli jste, že dekorační jiřiny jsou skvělé jako řezané květiny? Jejich dlouhé stonky s výjimečnými květy umístěné do vázy na sebe strhnou veškerou pozornost a budou krásně kvést. Kromě toho, když květiny užíznete, vydáte tím rostlině signál k vytvoření nových poupat. Takže květy budou přicházet neustále, a proto je můžete vesele řezat.

Zajímavá fakta

  • Botanický název jiřinky Dahlia vznikl na základě jména švédského botanika Andrease Dahla. Ten byl studentem přírodovědce Karla Linného.
  • Možná nemáte zahradu. Ale pokud máte balkon nebo terasu, můžete si stále užívat tyto bohaté květiny. A to proto, že jiřiny velmi dobře rostou v květináčích a květnících.
  • Věděli jste, že Dahlia (Jiřina) je také dívčí jméno v Řecku? Doslovný význam tohoto jména je „květina“.

77245_aangepast.jpg

77393_aangepast.jpg 243667_aangepast.jpg

243551_aangepast.jpg

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky