1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Vytvořte si vlastní biotop pomocí letních cibulovin

Vytvořte si vlastní biotop pomocí letních cibulovin

Letos je jedním ze tří hlavních zahradních trendů „Vyvážený biotop“ (spolu s trendy „Lidský dotek“ a „Nová fáze“). Tento trend je ideální inspirací k vytvoření malého biotopu z vaší zelené oázy, která pomocí letních cibulovin nabídne harmonický domov pro rostliny i zvířata.

Biodiverzita

Příroda je dnes důležitější než kdy jindy. Zeleň je v hledáčku a udržitelnost je trendy. V malém biotopu, známém také jako zahrada, panuje velký respekt k přírodě a biologická rozmanitost zde hraje hlavní roli. S tím jsou neodmyslitelně spojeny letní cibuloviny, protože napomáhají rozšíření biodiverzity. Na přírodní zahradě, kde se flóra a fauna vzájemně posilují, si snadno najdou své místo.

Živá zahrada

Do trendu „Vyvážený biotop“ dokonale zapadají specifické odrůdy letních cibulovin, které zvyšují biologickou rozmanitost. Ideálně se k tomu hodí jiřiny s otevřeným srdcem a snadným přístupem k nektaru a pylu, lilie (Lilium), gladioly (Gladiolus), šuškardy (Liatris), montbrécie a chocholatice (Eucomis), protože včely a motýli je naprosto milují. Když si jejich cibulky zasadíte, zcela určitě se vám dostane odměny v podobě bzučící a třepotající se zahrady.

Barvy

Na zahradě, kterou se prolíná „rovnováha“, převažují přírodní žluto-zelené barvy. Tento vzhled můžete vyvážit surovými materiály, a doplňkovými odstíny modré a cihlově červené můžete vytvořit hrubý dojem. Využívejte také udržitelné produkty, které déle vydrží nebo které lze recyklovat. A ještě lepší nápad: proč si je nepůjčit? Na živou zahradu se dokonale hodí barevné sázení letních cibulovin do skupin.

247652_aangepast.jpg 247647_aangepast.jpg

247680_aangepast.jpg 247667_aangepast.jpg

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky