1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Biologicky rozmanitá zahrada s letními kvetoucími cibulovinami

Biologicky rozmanitá zahrada s letními kvetoucími cibulovinami

Věděli jste, že můžete podat pomocnou ruku včelám a motýlům? Živí se totiž pylem a nektarem, kterých je ale v poslední době nedostatek. Když si zasadíte letní cibuloviny, zajistíte, že jich na vaší zahradě bude dost.

Živá zahrádka

Vlivem ubývajících ploch s květinami a rostlinami ubývá v přírodě i pylu a nektaru. Z toho důvodu se populace včel a motýlů zmenšují a snižuje se i počet jejich druhů. Letní cibuloviny nejenže poskytují ohromné množství květů ve všech různých barevných i vonných provedeních, ale zároveň zvyšují biodiverzitu vaší zahrádky. Včely a motýli si na zvláštních druzích letních cibulovin, které produkují velké množství pylu a nektaru, velmi pochutnají. Tímto způsobem hmyzu pomůžete a trochu jim život na zahrádce ulehčíte.

Odrůdy

Je důležité, abyste zasadili letní cibuloviny, které produkují hodně nektaru a pylu a ke kterým budou mít motýli a včely snadný přístup. Ideálními odrůdami jsou šuškardy (Liatris), jiřiny s otevřenými srdíčky, habešský mečík (Gladiolus callianthus) a montbrécie. Tyto letní cibuloviny můžete sázet od chvíle, kdy pomine nebezpečí mrazíků, až do konce května. Pak už si jen po celé léto můžete užívat bzukotu včel a třepotání motýlích křídel a sledovat, jak jim chutná.

221216_aangepast.jpg

210402_aangepast.jpg 212752_aangepast.jpg

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky