1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Udělejte si zahrádku zelenější pomocí letních cibulovin

Udělejte si zahrádku zelenější pomocí letních cibulovin

Věděli jste, že více zeleně na zahrádce vám přinese i něco dalšího než jen více barev a atmosféry? Letní cibuloviny jsou nepostradatelné, protože kromě toho, že je díky nim vaše zahrádka zelenější, s sebou přinášejí i další výhody.

Výhody

Když porovnáte vydlážděnou zahrádku se zahrádkou porostlou zelení, všimnete si, že ta zelenější má další výhody. Zahrádka s hustým zeleným porostem absorbuje více vody, takže dopady silných dešťů nebudou tak zlé. Zeleň také zahradu ochlazuje, poskytuje potravu hmyzu, například včelám a motýlům, a vytváří útočiště pro drobnou zvěř, jako třeba pro ježky a ptáky. Letní cibuloviny do kategorie zeleně neodmyslitelně patří, protože podporují biodiverzitu.

Nektar

Chcete-li na své zahrádce rozšířit biodiverzitu, je důležité, abyste na ní měli rostliny bohaté na nektar. Nektar je sladká látka v květinách, na které si hmyz rád pochutnává. Letní cibuloviny s otevřenými květy hmyzu nabízejí snadný přístup k jejich oblíbenému nektaru. Vzpomeňte si například na jiřiny, gladioly (Gladiolus), frézie, chocholatice (Eucomis) a šuškardy (Liatris). Tyto letní cibuloviny můžete sázet od března do května a pak se můžete těšit na záplavu květů od června až do října.

Rady:

  • Pokud chcete více zeleně, jde to i bez zahrádky. Letním cibulovinám se dobře daří i v květináčích nebo v truhlících, které si můžete umístit na balkón nebo na terasu.
  • Motýli nemají rádi průvan a vítr. Proto je lepší letní cibuloviny sázet na chráněná místa.
  • Letní cibuloviny se také hezky kombinují s keři, trvalkami a okrasnými trávami.
  • Věděli jste, že motýli, čmeláci i včely mají své oblíbené květiny? Zasaďte si proto na zahrádku více různých typů letních cibulovin bohatých na nektar.
  • Letní cibuloviny nejsou odolné proti mrazu. Proto je na podzim ze země vyryjte a uschovejte je, nebo si na jaře kupte nové cibulky.

243545_(2) aangepast.jpg

218881_aangepast.jpg 210439_aangepast.jpg

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky