1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Hurá, je nejvyšší čas na sázení kvetoucích cibulovin

Hurá, je nejvyšší čas na sázení kvetoucích cibulovin

Rádi byste si užívali barevnou zahrádku hned zjara? Podzim je ideální sezóna k sázení kvetoucích cibulovin. Kvetoucí cibuloviny vám přinášejí potěšení hned – a radost později!

Poslové jara

Bez kvetoucích cibulovin by jaru něco chybělo. Díky nim víme, že přichází. Dopřejte si tohle radostné zpravodajství i na své vlastní zahrádce a zasázejte kvetoucí cibuloviny již nyní. Sotva jaro zaklepe na dveře, už vám na zahrádce budou růst a kvést cibuloviny a vykouzlí vám úsměv na tváři. A jejich barvy vám na zahrádku vnesou spoustu radosti.

Odrůdy

Pro mnoho lidí jaro začíná ve chvíli, kdy začnou kvést první cibuloviny. Těch existuje nespočet odrůd, v nejrůznějších barvách a s nejrozmanitějšími tvary květů i listů. A protože se jejich období kvetení různí, můžete si je vychutnávat dlouho. Proto čas, který cibulovinám nyní věnujete, rozhodně nepřijde nazmar.

Známé a neznámé

Tulipány, narcisy, hyacinty, modřence, krokusy, okrasné česneky a sněženky jsou ty nejznámější z cibulovin. Věděli jste ale, že existuje mnoho dalších odrůd, ze kterých si můžete vybrat? Jinými slovy: je tu pro vás mnoho dalších květin s jedinečnými tvary, nádhernými barvami a různými obdobími kvetení! Tak třeba ladonička, konvalinka vonná, puškinie ladoňkovitá, ladoňka sibiřská, lilie lilium philadelphicum, hyacintovec britský, snědek, orientální sasanky, řebčík kostkovaný a ifejon jednokvětý. Výběr je veliký, proto můžete popustit uzdu fantazii a kombinovat, co srdce ráčí.

Sázení

Pořídili jste si nějaké pěkné cibuloviny? Právě nyní je ten správný čas na výsadbu. Není to těžké. Zasaďte cibulky do země tak, aby jejich špička směřovala vzhůru a jejich hloubka odpovídala dvojnásobku či trojnásobku jejich délky. Menší cibulky, jako jsou například sněženky, sázejte s odstupem 5 centimetrů. Ty větší, jako třeba narcisy nebo tulipány, sázejte s odstupem asi 10 centimetrů.

217165_aangepast.png 220399_aangepast.png

222415_aangepast.png 243410_aangepast.png

247073_aangepast.png 247309_aangepast.png

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky