1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Kana_ exotická dáma s neobvyklými listy

Kana_ exotická dáma s neobvyklými listy

Velké, bujné listy a krásné pestrobarevné květy... To vše má kana, známá také jako dosna. Tato tropická rostlina svým nápadným vzhledem dodá zahradě slavnostní atmosféru.

Symbolika

Svými exotickými rysy kana zpříjemňuje náladu. To nepřekvapuje, protože je původem z Jižní Ameriky. Pojmenování kana pochází z řeckého slova kanna, což znamená „rákos“. Tato krasavice v sobě nese spoustu symboliky; je vnímána mimo jiné jako květina, která vlévá naději a dodává sebevědomí.

Listy

Je známá svými působivými, krásně strukturovanými listy. Z hlízovitého oddenku vyrůstají stonky, z nichž se vinou listy. Listy se rozvíjejí do působivé zelené nebo bronzově zbarvené plochy. V kombinaci s jinými rostlinami a květinami vnáší kana svými velkými listy do zahrady rozmanitost a hravost.

Síla růstu

Jakmile kana začne růst, překvapí vás svou obrovskou silou růstu. Dorůstá do půlmetrové až dvou- i třímetrové výšky. Navzdory její značné výšce není třeba kanu vyvazovat, protože je dost robustní sama o sobě. Dohlédněte na to, aby dostávala dostatek živin ve formě hnojiva. V oddencích ukládá vodu, takže je schopna odolávat vysokým teplotám.

Sázení

Kanu vysazujte na jaře, jakmile odezní poslední mrazy. Můžete ji vysadit na zahradě, ale daří se jí i v květináčích. Zajistěte pro ni dostatečně prosluněné místo. V polostínu nebo stínu si své krásné svátečně zbarvené květy nechá pro sebe, a to by přece byla škoda. Čím více slunce se jí dostane, tím více květů ukáže.

Květy

Sluneční paprsky a teplo dodají kaně zářivé barvy. Tyto tropické rostliny mají překvapivě mnoho barev květů, včetně žluté, bílé, oranžové, lososově růžové a červené. Kana se svými svátečními květy pyšní od června až do prvních mrazíků. Pokud kanu zbavíte odkvetlých hlaviček, bude i nadále vytvářet nové květy. A pokud jí staré květy ponecháte, vytvoří půvabné semenné lusky.

221077_aangepast.png 11475_aangepast.png

23238_aangepast.png

243958_aangepast.png 212700_aangepast.png

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky