1. Domů
  2. >
  3. > Novinky
  4. > Zasaďte si kvetoucí cibuloviny již teď a můžete se těšit na bohatou květinovou oázu

Zasaďte si kvetoucí cibuloviny již teď a můžete se těšit na bohatou květinovou oázu

Pokud se chcete příští léto těšit ze spousty krásných květů, zasaďte si na jaře letní cibuloviny. Výběr je široký a všechny vypadají naprosto úchvatně.

Vděčné květiny

Pokud máte rádi květiny a máte zahradu nebo balkon/terasu, letní cibuloviny jsou pro vás to pravé! Jsou to vděčné květiny, které jsou k dostání v nejrůznějších tvarech, barvách a velikostech. Když je zasadíte na jaře, užijete si je v létě naplno. Letní cibuloviny nedokáží odolávat mrazům, proto je lepší počkat, dokud riziko mrazu zcela nepomine.

Ke štěstí stačí květiny

Květiny nám vždycky zvednou náladu a není to náhoda. Mají totiž okamžitý vliv na naše štěstí, protože vyvolávají stejnou emocionální odezvu jako radost a vděčnost. To je docela chytré! Je jasné, že každý má jiný vkus, jedna věc je ale jistá: ať už si vyberete jakoukoli letní cibulovinu, budete si její květy užívat celé léto.

Styl

Zjistěte, která letní cibulovina je pro vás ideální. Pokud máte rádi výrazné a působivé květiny, pak jsou dobrou volbou lilie a jiřiny. Pokud si potrpíte na styl, vyberte si elegantní mečíky nebo kaly. A pokud dáváte přednost jemnějším květům, pak jsou vynikající volbou begónie a frézie. Poslouchejte své srdce a sáhněte po odrůdách, které vám přináší největší radost.

V květináčích

Pokud máte místo zahrady balkon nebo terasu, můžete si letní cibuloviny vysadit do květináčů. Zejména nízkým jiřinkám a hlíznatým begoniím se v květináčích nebo sadbovačích velmi dobře daří. Na dně nádob udělejte otvory, aby mohla odtékat přebytečná voda. Letní cibuloviny milují teplo a světlo, proto je umístěte na slunné místo, protože pak si je užijete nejvíce.

247324_aangepast.png 247640_aangepast.png

247702_aangepast.png 247722_aangepast.png

Sdílet tuto stránku:
Na Novinky